Loading

BIO

DSC_6320 Adam Kosewski – aranżer, kompozytor, pianista, wokalista, pedagog. Z wyróżnieniem ukończył studia w Instytucie Jazzu w Akademii im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji oraz w 2011 roku podyplomowe studia muzyki filmowej, komputerowej i twórczości audiowizualnej w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest doktorantem Akademii Muzycznej w Katowicach w zakresie kompozycji. Od października 2009 wykłada na studiach niestacjonarnych w Instytucie Jazzu prowadząc zajęcia m.in z aranżacji komputerowej, dyrygowania i zespołów wokalnych. Od 2012 roku prowadzi także zespół wokalny w klasie piosenki estradowej w Państwowej Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza w Katowicach.

Jego pasją jest pisanie muzyki i prowadzenie dużych zespołów, w szczególności orkiestr symfonicznych i chórów gospel. Jest instruktorem warsztatów gospel (do tej pory m.in. w Olsztynie, Gliwicach, Opolu, Rybniku). Współpracuje z wieloma artystami i ośrodkami kultury, dla których pisze aranżacje. Koncertuje z wieloma zespołami na terenie kraju i za granicą. Grał z Ronem Kenoly i Trzecią Godziną Dnia. Jest autorem aranżacji i dyrygentem orkiestry smyczkowej Sela Music, która wzięła udział w nagraniach płyty TGD „Liczy się każdy dzień”. Był także instruktorem wokalnym w programie TVP2 „Bitwa na głosy” współpracując z drużynami Haliny Mlynkovej i Edyty Górniak.

Łącząc pasję do muzyki oraz umiejętność współpracy z ludźmi Adam chce, aby jego życie i twórczość były inspiracją dla innych do poznawania i uwielbienia Stwórcy.

Pochodzi z Dąbrówna – malowniczo położonej mazurskiej osady, przez 10 lat uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina Olsztynie. Po studiach w Instytucie Jazzu zamieszkał w Katowicach. Ma żonę i syna, Mateusza.